Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - czerwiec 2012

Dzień Dziecka

>> Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka 31 maja o godz. 16.00 zapraszamy do sali kina "Mazur" na bajkę muzyczną "Zaczarowana melodia". Scenariusz i reżyseria: Agata Bagan. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Olecku. Wstęp bezpłatny.
1 czerwca kino "Mazur" zaprasza o godz. 17.00 na seans filmowy "Franklin i skarb jeziora". Wstęp bezpłatny.
galeria

3 czerwca - maraton Zumby

>> 3 czerwca - maraton Zumby

godz. 16.30, kamienna półrotunda w Parku Sportu i rekreacji

Zapraszamy na charytatywny "Maraton zumby". Trzy godziny tańca i intensywnych ćwiczeń w rytmie latino oprócz spalenia ogromnej ilości kalorii i poprawy kondycji pomoże podopiecznym stowarzyszenia „Dać Nadzieję” działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku. Podczas maratonu zbierzemy datki właśnie na ten cel.

Stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy ŚDS w Olecku zrzesza dorosłych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, zaangażowanych rodziców, wszystkich pracowników i domowników ośrodka oraz ludzi szlachetnych i otwartych na problemy osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju wielokierunkowej diagnostyki i rehabilitacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, rozbudowy bazy porad służącej dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, poprawy jej wyposażenie w sprzęt diagnostyczny oraz podejmuje szeroko pojęte działania na rzecz integracji społecznej. Razem możemy pomóc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w Olecku.

Organizatorzy maratonu: stowarzyszenie „Dać Nadzieję” przy ŚDS w Olecku oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”

3 czerwca 2012, godz. 16:30-19:30, Kamienna Półrotunda w Olecku
Maraton poprowadzi: instruktor ZUMBY Krzysztof Smoleński

galeria

9 czerwca - WORLD SHORTS

>> 9 czerwca - WORLD SHORTS

godz. 17.00, kino "Mazur"
Wstęp: 10 zł
Łączny czas: 83 min.

Poznańska Fundacja Ad Arte ma przyjemność zaprosić na kolejny przegląd w ramach cyklu World Shorts. Tym razem będziemy mieli okazję przyjrzeć się krótkometrażowym produkcjom z Danii.
Program składa się z filmów animowanych, dokumentalnych i fabularnych nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach. Polscy widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w większości premierowe pozycje, jeszcze nie pokazywane w naszym kraju. W programie m.in. nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu krótkometrażowego amerykańska realizacja duńskiego reżysera Joachima Backa ("New Tennats"), opowieść o seksualnej igraszce, która rozwija się niezgodnie z oczekiwaniami ("Picnic", reż. Kasper Torsting) oraz teledyski Turboweekend i WhoMadeWho. Zapraszamy!

W PROGRAMIE:
1. TO ALL MY FRIENDS, Reż. Behrouz Bigdeli /2010/ 29 min.
Mark i Sonny są punkami oraz najlepszymi kumplami. Od zawsze trzymali się razem i są dla siebie jedyną rodziną. Autodestrukcyjny Sonny nie ma problemów z ich bezcelową egzystencją na surowych przedmieściach, ale Mark pragnie czegoś więcej. Gdy dziewczyna proponuje mu przeprowadzkę do miasta, Mark czuje się rozdarty. Czy powinien zerwać trudną przyjaźń i stanąć na swoim, czy pozostać lojalnym wobec Sonnyego, który desperacko nie chce się z nim rozstawać?
2. HEAVY HEADS, Reż. Helena Frank / 2010 / 8 min.
Minimalistyczna, animowana czarna komedia o samotności. Osamotniona w szarej kuchni Monika żyje w rytm dźwięków kapiącej z kranu wody i bzyczącej muchy. Monotonia zostaje przerwana przez pojawienie się niespodziewanego gościa...
3. NOWI LOKATORZY, Reż. Joachim Back / 2009 / 21 min.
Ciekawski sąsiad, handlarz narkotyków o szklanych oczach, mąż wymachujący bronią: oto członkowie orszaku powitalnego nowych lokatorów. Pośród jeszcze nie otwartych pudełek i nadziei na nowy początek, dwaj mężczyźni przekonują się, że wybrali najgorszy z możliwych dni. Ich nowe mieszkanie kryje okropną tajemnicę... W filmie zobaczymy gwiazdy nowojorskiej kinematografii i teatru (Vincent DOnofrio, Jamie Harrold, Kevin Corrigan).
4. TROUBLE IS (TURBOWEEKEND), Reż. Jakob Printzlau / 2009 / 3 min.
Nocne koszmary budzą się do życia w teledysku grupy Turboweekend. Reżyser Jakob Printzlau to nagradzany duński reżyser i grafik. Pracował m.in. jako autor teledysków i twórca oprawy graficznej dla takich wytwórni, jak Epitaph Records, 4AD, Sony Music i Universal Music.
5. PICNIC / Reż. Kasper Torsting / 2008 / 19 min.
Związek Michaela i Sary nie należy do typowych. Sara ma fantazję uprawiania seksu w naturalnym środowisku, Michael włóczy się z nią po parkach. W trakcie jednej z kolejnych radosnych przechadzek zostają nakryci przez dwóch przypadkowych mężczyzn. Niewinna seksualna fantazja przeradza się w wybuch psychicznej przemocy... Film traktuje o odwiecznej walce płci: wielkich oczekiwaniach, zazdrości i pożądaniu.
6. INSIDE WORLD (WHOMADEWHO) / Reż. Lasse Martinussen / 2012 / 3 min.
Tańczące nastolatki kontra lubieżni starcy. Kontrowersyjny teledysk grupy WhoMadeWho.

10 czerwca - 50-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej w Olecku

>> 10 czerwca - 50-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej w Olecku

W tym roku mija 50 lat od powstania Spółdzielni Mieszkaniowej w Olecku. Zapraszmy na uroczyste obchody tego jubileuszu, nad którymi patronat honorowy objął Burmistrz Olecka - Wacław Olszewski.

Program:
10:00 - Msza św. w kościele NMP Królowej Polski w intencji mieszkańców Spółdzielni
11:30 - Uroczysta Gala Jubileuszowa (sala kina "Mazur"), wystąpienia przedstawicieli Spółdzielni, zaproszonych gości oraz wręczenie odznaczeń i podziękowań działaczom Spółdzielni
12:00 - występy zespołów artystycznych


12 czerwca - koncert Filharmonii Narodowej

>> 12 czerwca - koncert Filharmonii Narodowej "Muzyka na osi czasu. Dawniej i Dziś"

godz. 18:00, sala kina "Mazur"

Na wskazanej w tytule osi umieszczone zostały utwory pochodzące z różnych epok. Wędrówkę przez wieki otworzą kompozycje barokowe, a zamknie ją muzyka naszych czasów. Artyści postarają się wskazać słuchaczom jak w poszczególnych epokach zmieniał się dźwiękowy język, formy muzyczne, techniki i wirtuozeria gry. Dotkną także problemu miejsca i funkcji muzyki w minionych stuleciach i czasie nam współczesnym.

Wstęp bezpłatny

1 2 3 >>