Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - kwiecień 2012

5 kwietnia - prezentacja filmu

>> 5 kwietnia - prezentacja filmu "Feldzug in Polen"

godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

„Feldzug in Polen” to propagandowy film niemiecki wyprodukowany w 1940 roku i prezentujący niemiecką kampanię wojenną w Polsce we wrześniu 1939 roku. Film został zrealizowany na zamówienie Ministerstwa Propagandy III Rzeszy, na czele którego stał jeden z głównych notabli hitlerowskiego państwa - Joseph Goebbels. Obraz ten stanowi cenne źródło historyczne, chociaż co do faktów w nim prezentowanych należy zachować zdrową dozę sceptycyzmu, pamiętając, że jego głównym celem było ukazanie „słusznych i uzasadnionych praw narodu niemieckiego” (chociażby do „odwiecznie niemieckiego Gdańska”), zrzucenie odpowiedzialności za wybuch wojny na stronę polską oraz państwa zachodnie, a także wykazanie skuteczności Blitzkriegu i potęgi III Rzeszy.

12 kwietnia - spotkanie

>> 12 kwietnia - spotkanie "Teatr AGT wczoraj i dziś"

12 kwietnia - spotkanie "Teatr AGT wczoraj i dziś" godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

Olecka Izba Historyczna zaprasza na spotkanie z Bogusławem Markiem Borawskim, Markiem Gałązką oraz Zbigniewem Terepko. Temat spotkania - "Teatr AGT wczoraj i dziś".

14 kwietnia - 15-lecie

>> 14 kwietnia - 15-lecie "Oleckiego Echa" - koncert

godz. 11.00, sala kina "Mazur"

Zapraszamy na jubileusz 15-lecia działalności zespołu "OLECKIE ECHO". Do udziału w koncercie gospodarze zaprosili zespoły: "Melodia" – Klub Seniora "Pod Niedźwiadkiem" w Kętrzynie, "Pojezierze" z Ełckiego Centrum Kultury, "Raczkowiacy" z Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach oraz "Kalina" z Gminnego Ośrodka Kultury w Kalinowie.

galeria

14 kwietnia - koncert Aloszy Awdiejewa

>> 14 kwietnia - koncert Aloszy Awdiejewa

godz. 19.00, sala kina „Mazur”

ALOSZA AWDIEJEW. Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem- profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.
Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj tu...

Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 2 kwietnia 2012 r.
Kontakt: tel (87) 520 20 59
galeria

17 kwietnia - Eliminacje do XVI Gratki dla Nastolatka

>> 17 kwietnia - Eliminacje do XVI Gratki dla Nastolatka

godz. 17:00, sala kina "Mazur"

Przed nami kolejny etap „Gratki dla Nastolatka”! W trakcie wstępnych przesłuchań do dalszego etapu konkursu piosenki zakwalifikowało się 27 osób i zespołów. Będą oni walczyć o udział w koncercie finałowym Gratki oraz uczestnictwo w warsztatach wokalnych. Poniżej przypominamy kilka ważnych punktów regulaminu konkursu.

1. Osoby, które zajęły miejsca 1, 2, 3 w poprzedniej edycji „Gratki dla nastolatka” dopuszczone zostaną do eliminacji bez przesłuchań (obowiązuje zgłoszenie uczestnictwa).
2. Podczas eliminacji i finału uczestnik prezentuje jeden utwór.
3. Uczestnik Gratki może brać udział wyłącznie w jednej prezentacji (niedopuszczalne jest występowanie w innych grupach: np. tercetach, kwartetach, chórkach itp.)
4. Finał konkursu „Gratka dla nastolatka” odbędzie się 1 maja 2012 r. o godz. 12.00.
5. Przyjazd uczestników na eliminacje i koncert finałowy – we własnym zakresie lub na koszt jednostki delegującej.
6. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną uhonorowani nagrodami.
7. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do niniejszego regulaminu.
8. Finalistom „Gratki dla nastolatka” organizator zapewnia warsztaty wokalne, które prowadzone będą w ROK „MG”.
Lista do finału Gratki

1 2 3 >>