Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - listopad 2012

2 listopada -

>> 2 listopada - "Rockofilia" czyli rockowe Zaduszki

godz. 20:00, Klub Coolura ul. Partyzantów 2

Już po raz drugi mazurska scena muzyczna pokazuje, że nie śpi. Wręcz przeciwnie, prężnie działa i ma się dobrze. Młode zespoły z Olecka, Ełku, Gołdapi i Węgorzewa zaprezentują się na scenie w Klubie Cooltura w Olecku. Dodatkowo będą wspominać wielkich zmarłych muzyków, a szczególnie Jima Morrisona, wpisując się w klimat rockowych Zaduszek.

Wszystko to za sprawą drugiej edycji Przeglądu Młodych Zespołów "Rockofilia", który odbędzie się 2 listopada. Organizatorem jest Urszula Korąkiewicz we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury "Mazury Garbate" i Klubem Cooltura.

Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno występujących, jak i miłośników koncertów. "Rockofilia" ma na celu zintegrowanie ludzi młodych ciałem i duchem z całych Mazur proprzez muzykę. Przegląd promuje szeroko pojętą muzykę rockową, od bluesa, przez rock, punk, aż do heavy metalu. Słowem, każdy gatunek muzycznej ekspresji jest mile widziany. Tegoroczna edycja przypada na dzień zaduszny, przyświecać więc będą zebranym wspomnienia o zmarłych muzykach. Zespoły mają oprócz zaprezentowania swojego repertuaru, dodatkowe zadanie – zagrać cover wybranego utworu The Doors. Podczas przeglądu, eksperymentalne jury wybierze najlepszy zespół, któremu przydzieli symboliczną nagrodę.

Rockofilia daje szansę na zaprezentowanie się zespołom, które już zaistniały na lokalnych scenach, bądź mają pierwsze osiągnięcia muzyczne, jak również tym, które dopiero zaczynąją albo do tej pory bały się wyjść z "garażu". Mają one okazję na wymianę doświadczeń i zdobycie nowych znajomości, a wszyscy zebrani na spotkanie ze starymi i nowymi przyjaciółmi, a przede wszystkim na dobra zabawę.

Bilety w cenach 5zł (ograniczona ilość, 50 pierwszych biletów) oraz 10zł, dostępne w klubie tuż przed rozpoczęciem imprezy.

Pogram:
20:00 - start
20:10 - 20:40 -> The Wisent (Węgorzewo)
20:50 - 21:20 -> By Mistake (Gołdap)
21:30 - 22:00 -> Paradiddle (Ełk)
22:10 - 22:40 -> Sztokholm (Olecko)
22:50 - 23:20 -> Gloria (Gołdap)
23:30 - 00:10 -> Ignorant (Ełk, gość)
00:15 - ogłoszenie wyników
00:20 - afterparty

3 listopada - Noc Halloween

>> 3 listopada - Noc Halloween

godz. 20:00, sala kina

Wszystkich fanów dreszczyków emocji zapraszamy na noc z horrorem. Z okazji Halloween w naszym kinie będzie naprawdę upiornie. A to za sprawą filmów "Rec 3. Geneza", "Coś" oraz "Naznaczony".

Wstęp 20 zł

6-8 listopad - VIII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

>> 6-8 listopad - VIII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

godz. 16:00, sala kina

VIII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej rozpocznie się 6 listopada 2012 r. a zakończy uroczystym finałem 8 listopada 2012 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Podczas konkursu zaprezentują się soliści, duety oraz zespoły wokalne z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Olecko.

Pierwsza część konkursowa dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych odbędzie 6 listopada 2012 r. od godz. 16.00. 7 listopada br. również od godz. 16.00 prezentować się będą uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Uroczysty finał odbędzie się 8 listopada 2012 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”.

Laureaci konkursu wystąpią podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości, organizowanych przez Starostwo Powiatowe 8 listopada br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ROK „MG”.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje pod nr tel. 87 520 08 55, w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Olecku, pok. nr 4 bądź w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie Gminy Olecko.

8 listopada - spotkanie z Agnieszką Wiśniewską

>> 8 listopada - spotkanie z Agnieszką Wiśniewską

godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Wiśniewską z „Krytyki Politycznej.
Agnieszka Wiśniewska (1982) - absolwentka polonistyki na UKSW, ukończyła studia podyplomowe „Komunikacja społeczna i media” w Instytucie Badań Literackich PAN. Obroniła pracę magisterską w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW o polskim filmie dokumentalnym. Pracowała w ekipie budowlanej, roznosiła ulotki, redagowała horoskopy, pisała do Gazety.pl. Redaktorka książki Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna i autorka biografii Henryki Krzywonos - Duża solidarność, mała solidarność (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2010). Koordynuje działania Klubów Krytyki Politycznej.

9 listopada - wystawa

>> 9 listopada - wystawa "Sport w filatelistyce i numizmatyce"

godz.17.00, Olecka Izba Historyczna, Plac Wolności 1

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt.: „Sport w filatelistyce i numizmatyce”.
Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Polski Związek Filatelistów przy współudziale Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek”

1 2 3 >>