Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - maj 2012

1 maja - Finał XVI Gratki dla Nastolatka

>> 1 maja - Finał XVI Gratki dla Nastolatka

godz. 11:00, sala kina "Mazur"

Najlepsi wykonawcy tegorocznej edycji konkursu piosenki "Gratka dla Nastolatka" wystąpią w 3 kategoriach wiekowych. Będą walczyć nie tylko o laur ale i ciekawe nagrody. Poniżej prezentujemy listę osób, które zakwalifikowały się di udziału w finałowym koncercie.
Lista do finału Gratki

Wstęp bezpłatny Zwycięzcy "Gratki dla nastolatka" 2012
galeria

1 maja - koncert symfoniczny

>> 1 maja - koncert symfoniczny

godz. 17:00, sala kina „Mazur"

Zapraszamy na koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Chmielnickim z Ukrainy pod patronatem Starosty Oleckiego Andrzeja Kisiela oraz Burmistrza Olecka Wacława Olszewskiego.

Orkiestra pod batutą Oleksandra Dragana zaprezentuje utwory rodem z klasyki. Będzie można usłyszeć koncert f-moll na fortepian i orkiestrą oraz suitę h-moll na orkiestrę Jana Sebastiana Bacha. Usłyszymy utwory kompozytorów litewskich Ionasa Tamulionisa Toccata diavolesca oraz Feliksasa Bairasa Preludium i Toccata, a także utwory skomponowane przez Oleksandra Kozarenko Sinfonia estravaganza na orkiestrę, Irmołogion na orkiestrę smyczkową, Konzertstuck na fortepian, flet i smyczki, Concerto Ruteno na fortepian i orkiestrę. Oleksandr Kozarenko wystąpił w Olecku w sierpniu 2011 roku z recitalem muzyki ukraińskiej i spotkał się z zainteresowaniem oleckiej publiczności. W partiach solowych usłyszymy flecistę Tarasa MALYKA oraz pianistę Oleksandra KOZARENKO. Mało znaną muzykę ukraińską w swojej prelekcji przybliży słuchaczom Jerzy Stankiewicz.

Organizatorami koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna w Olecku, Oddział Krakowski Związku Kompozytorów Polskich oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”.
Wstęp 30 zł
Sprzedaż biletów od 23.04.2012 r. w kasie ROK „Mazury Garbate”


galeria

3 maja - koncert orkiestry dętej

>> 3 maja - koncert orkiestry dętej

godz. 16.00, Plac Wolności

Z okazji święta 3 maja zapraszamy na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Weroniki Kordowskiej.
galeria

10 maja - spotkanie z książką i historią

>> 10 maja - spotkanie z książką i historią

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Z książką i historią". Tym razem odbędzie się promocja i spotkanie z autorami książki pt. "Dziedzictwo ziem pruskich. Dzieje i kultura Warmii i Mazur". Publikacja jest podręcznikiem rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Jest to uporządkowane chronologicznie kompendium wiedzy począwszy od pradziejów ziem pruskich, a skończywszy na czasach współczesnych – idealna baza do realizacji wątku regionalnego w szkole. Dążeniem twórców podręcznika było stworzenie publikacji wolnej od stereotypów, traktującej region Warmii i Mazur jako spadkobiercę dziedzictwa kultury ziem pruskich. Autorami publikacji są specjaliści z poszczególnych epok, pracujący w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i praktycy nauczający w szkołach. Książka może być interesująca nie tylko dla nauczycieli szkół ponad podstawowych, ale także wszystkich zainteresowanych dziejami regionu.

Wstęp bezpłatny

13 maja - koncert poetycki pt. Opowieść o Wacławie Klejmoncie

>> 13 maja - koncert poetycki pt. Opowieść o Wacławie Klejmoncie

godz. 18:00, sala kina "Mazur"

Zapraszamy na koncert poetycki pod patronatem honorowym Burmistrza Olecka poświęcony pamięci Wacława Klejmonta. Utwory poety, fragmenty jego listów i felietonów przeczyta Tomasz Żurawlew - adiunkt w katedrze Filologii Germańskiej UWM w Olsztynie. Zagra i zaśpiewa artysta sceny olsztyńskiej - Rafał Gajewski.

Wstęp bezpłatny
galeria

1 2 3 >>