Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - marzec 2012

1 marca - spotkanie

>> 1 marca - spotkanie "Z książką i historią"

godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

Zapraszamy na kolejne spotkanie "Z książką i historią". Tym razem rozmawiać będziemy o książce Sergiusza Paiseckiego "Zapiski oficera Armii Czerwonej".
Zapiski oficera Armii Czerwonej to powieść Sergiusza Piaseckiego wydana po raz pierwszy w 1957 w Londynie. Satyra ta opisuje pobyt oficera Armii Czerwonej Michaiła Zubowa w okupowanej przez Sowietów, a później Niemców Wileńszczyźnie, widziany jego własnymi oczami. Pisanie powieści trwało od maja 1946. Książka odtworzona została przez autora z pamięci oraz notatek. O jej napisaniu Piasecki myślał już w 1940.

1 marca - Przystanek dla Bocianów

>> 1 marca - Przystanek dla Bocianów

godzina 18:00, galeria w holu kina "Mazur"
Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Wiesława B. Bołtryka – „Klasyki i rzeźby”. Wstęp bezpłatny

godzina 18:30, sala kina "Mazur".
Po wernisażu odbędzie się projekcja filmu fabularnego „Przystanek dla bocianów”. Film opowiada o ludziach naszego regionu.
Film zdobył Nagrodę Specjalną Organizatorów "Jańcio Wodnik" XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" 2012 we Wrześni. Występują: Wiesław B. Bołtryk, Wojciech Łukasik, Ewa Kozłowska oraz mieszkańcy wsi Czukty, gościnnie Andrzej Garczarek; reżyseria i zdjęcia: Józef Romasz; scenariusz Monika Zawadzka; dźwięk Bogumiła Kłopotowska; scenografia Wojciech Łukasik; muzyka i teksty piosenek Andrzej Garczarek; producent płyt: Drelichowa i Kółeczko: WYDAWNICTWO DALMAFON; kierownictwo produkcji Tomasz Edelman; producent Józef Romasz; koprodukcja: (Sic!) Studio Filmowe; współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej; produkcja Romasz Studio.
galeria

2-4 marca - warsztaty DJskie

>> 2-4 marca - warsztaty DJskie

Kręci Cię muzyka? Marzysz o tym, żeby robić coś wyjątkowego? Te warsztaty są stworzone dla Ciebie!

Dzięki nim poznasz techniki wykorzystywane w pracy DJ! Nauczysz się podstaw miksowania i produkcji muzyki! Opanujesz sztukę video djingu, czyli tworzenia wizualizacji na żywo, która dopiero wkracza na polski rynek, a będzie coraz bardziej popularna! Zdobądź praktyczne umiejętności pod okiem profesjonalisty!

Dowiedz się:
- jakie są rodzaje i funkcje sprzętu muzycznego
- jak budować utwory muzyczne
- poznasz techniki scratchu
- jak działają efektor, sampler i inne urządzenia kontrolujące
- co to jest video miks, czyli jak miksować obrazy i dźwięki

Zaskocz znajomych! Poznaj tajniki miksowania dźwięków i obrazów! Naucz się poruszać tłumy!

Termin: 2-4 marca 2012
Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate"
Prowadzący: Dj Kfadrat
Koszt: 50 zł
Zapisy: do 29 lutego w sekretariacie ROK "Mazury Garbate" (87 520 20 59)

Liczba miejsc ograniczona!
galeria

4 marca - pokaz Djski

>> 4 marca - pokaz Djski

godz. 18:00, sala AGT

Zapraszamy na pokaz DJski! Wezmą w nim udział uczestnicy warsztatów DJskich z elementami Video DJingu, które w dniach 2-4 marca odbędą się w naszym ośrodku kultury. Warsztatowicze zaprezentują efekty swojej trzydniowej pracy. Pokaz uświetni występ prowadzącego warsztaty - DJ Kfadrata. Zapraszamy wszystkich fanów dźwiękowych i wizualnych doznań!
Wstęp - 5 zł
galeria

8 marca - koncert Olgi Szomańskiej i Mateusza Damięckiego

>> 8 marca - koncert Olgi Szomańskiej i Mateusza Damięckiego

godz. 19.00, sala kina "Mazur".

Zrób prezent ukochanej KOBIECIE i kup bilet na koncert Olgi Szomańskiej i Mateusza Damięckiego

Wstęp: 40 zł (sprzedaż biletów od 27 lutego br. w budynku ROK "MG")

Olga Szomańska – wokalistka i aktorka estradowa, znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, Tu Es Petrus.

Mateusz Damięcki - dyplomowany aktor, absolwent Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2004 roku, podążając utartą ścieżką rodzinnej tradycji. W 2007 występował w VI edycji Tańca z gwiazdami.
galeria

1 2 3 >>