Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - styczeń 2012

1 stycznia 2012 - świętujemy Nowy Rok

>> 1 stycznia 2012 - świętujemy Nowy Rok

Start: godz. 15:30, Plac Wolności

W programie:
15:30 – Rozpalenie dwóch ognisk, przy których można będzie się ogrzać, a nawet piec kiełbaski
16:00 – zabawy dla dzieci, Mikołaje częstujący cukierkami, rozdanie lampionów
16:30 – taniec ognia - pokaz grupy FORCE FIRE
16:50 – noworoczne wystąpienie Burmistrza Miasta Olecko – Wacława Olszewskiego
17:00 – fajerwerki
17:10 – świetliki na niebie - wysłanie w niebo 1000 sztuk papierowych lampionów razem z noworocznymi życzeniami.
Należy zabrać ze sobą kiełbaski i kijki do ogniska oraz ogień do podpalenia lampionów
Organizatorzy zastrzegają, że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych pokaz sztucznych ogni oraz wypuszczenie w niebo papierowych lampionów nie odbędą się.
galeria

8 stycznia - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

>> 8 stycznia - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Z radością informujemy, że w tym roku w trakcie XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olecku pobito kolejny rekord. Razem zebraliśmy ponad 26.000 zł! Graliśmy z pompą i pokazaliśmy, że nasze serca mogą być gorące i hojne! Dziękujemy wszystkim darczyńcom! Dzięki Wam możliwy będzie zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.


PROGRAM:
9:00 - Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej na rzecz XX WOŚP.Hala ZST w Olecku
12:00 - WOŚP-owe nurkowanie na przystani LOK(klub nurkowy „Amfiprion”)

Część artystyczna
15:00-17:00 – sala kina „Mazur”
- Miejska Orkiestra Dęta
- Mikołajki z Happylandu
- zespoły wokalne
- Marcin Otrocki

17:00 – wielka licytacja

18:00 – występy zespołów:
- Pod Napięciem
- Prawie Sławni
- Bozon Higgsa
- Sandaless

20:00 – Światełko do nieba, Plac Wolności
po „światełku” – dalsza część koncertów

Wstęp:
Cegiełka – 5 zł + nakrętki (zbieramy dla Asi)


Kontakt: Szefowa sztabu Teresa Gałaszewska –tel.698345521
Kierownik artystyczny Kamil Fidler – tel. 511 701 380

Organizatorzy: Hufiec ZHP w Olecku, Stowarzyszenie Olecka Strefa Inspiracji oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Na czele Sztabu stanie Teresa Gałaszewska – Komendant Hufca ZHP w Olecku, wspierana oczywiście przez zwartą ekipę wolontariuszy.
galeria

8 stycznia - bezpłatne badania krwi w ramach WOŚP

>> 8 stycznia - bezpłatne badania krwi w ramach WOŚP

W związku z 20. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Centrum Medyczne Zakład Opieki Zdrowotnej w Olecku "Olmedica" w Olecku Sp. z o.o. organizuje Białą niedzielę i serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu oleckiego w dniu 08.01.2012 na bezpłatne badania krwi:
Cukier , Morfologia, Cholesterol

Prosimy o zgłaszanie się do Laboratorium na czczo w godz od 7:30 - 11:00 Wyżej wymienione badania będą przeprowadzone w budynku szpitala w Olecku przy ul. Gołdapskiej 1 w Laboratorium /wejście główne szpitala/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

14 stycznia - casting do programu

>> 14 stycznia - casting do programu "Bitwa na Głosy"

W trakcie przesłuchań do programu Bitwa na Głosy, które 14 stycznia odbyły się w Olecku zostało wyłonionych 16 najbardziej uzdolnionych wokalnie osób. U boku Janusza Panasewicza wezmą one udział w muzycznym show TVP 2. Otrzymaliśmy już oficjalną listę 16 szczęśliwców, pośród których znalazły się trzy mieszkanki Olecka. Oto ich nazwiska:

Magdalena Nowosadko (Olecko), Patrycja Makowska (Ełk), Agnieszka Rucińska (Gołdap), Joanna Zubkowicz (Węgorzewo/Gdynia), Magdalena Jankowska (Suwałki), Patrycja Ciborowska (Olsztyn), Beata Just (Białystok), Karol Jankowski (Białystok), Kinga Giedo (Wydminy), Anna Tomczak (Olecko), Katarzyna Mikucka (Augustów), Aleksandra Steckiewicz (Małe Olecko), Sebastian Łukaszuk (Giżycko), Eliza Szyłow (Suwałki), Marta Ulikowska (Olecko), Arkadiusz Szulc (Dubieninki).

Gratulujemy całej szesnastce! Zapraszamy również do obejrzenia fotografii z przesłuchań!
casting do programu Bitwa na Głosy

Cała Polska znów będzie śpiewać! Nowe gwiazdy, nowe miasta, nowe jury i pełna emocji walka o wyjątkową nagrodę główną. Od marca do TVP2 powraca „Bitwa na Głosy”.

Już w styczniu rozpoczną się castingi do drugiej edycji wielkiego muzycznego show TVP2, które wiosną ubiegłego roku odniosło spektakularny sukces - finałowy odcinek zgromadził przed telewizorami blisko cztery miliony widzów. W marcu na wielkiej scenie ponownie stanie ponad 140 osób i zaśpiewa największe przeboje w zupełnie nowych aranżacjach.

Zanim jednak Polacy będą mogli kibicować swoim ulubieńcom i krajanom, osiem nowych gwiazd polskiej estrady wyruszy do rodzinnych miejscowości na poszukiwanie utalentowanych wokalistów, spośród których skompletują szesnastoosobowe zespoły. Wspólnie będą reprezentować swoje rodzinne miasta i staną do pojedynku o 100 tysięcy złotych, które zwycięska drużyna przekaże na wybrany cel charytatywny. Wygrani otrzymają również specjalną nagrodę - dodatkowy odcinek, który będzie należał tylko do nich. Będzie to wyłączne show gwiazdy i jej zespołu oraz zaproszonych przez nich gości specjalnych. Dwugodzinny muzyczny spektakl na wielkiej scenie, który zobaczy cała Polska, zostanie przygotowany przez samych zwycięzców.

Pierwszą gwiazdą drugiej edycji programu jest Janusz Panasewicz - lider zespołu Lady Pank. Charyzmatyczny wokalista rockowy będzie reprezentował Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Przesłuchania do jego zespołu odbędą się 14 stycznia w Olecku, rodzinnej miejscowości artysty. Tutaj ukończył szkołę podstawową oraz po raz pierwszy wystąpił publicznie w wieku czternastu lat w Konkursie Piosenki Radzieckiej w Regionalnym Ośrodku Kultury "Mazury Garbate". I właśnie tutaj odbędzie się casting. Start castingu o godz. 9.00.

Kandydaci muszą przygotować kilka różnorodnych piosenek, które będą wykonywać a capella, w tym jedną w języku angielskim. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc warto przygotować utwór, który pokaże skalę możliwości uczestnika. Mile widziane niespodzianki muzyczne przygotowane specjalnie dla artysty, np. oryginalne wersje jego hitów. Wybrani w drodze wstępnych przesłuchań wokaliści zostaną zaproszeni do II etapu, który odbędzie się następnego dnia.

Nazwiska kolejnych gwiazd oraz miasta, w których będą się odbywały castingi zdradzimy już wkrótce. Emisja w soboty o godz. 20.00.

Od osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców na udział w programie. Casting będzie miał formułę zamkniętą.

Przeczytaj Wzruszenia rockowego artysty - wrażenie po castingu w Olecku
galeria

19 stycznia - spotkanie pt.

>> 19 stycznia - spotkanie pt. "Sieć kolei żelaznych we Wschodnich Prusach"

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna, budynek Urzędu Miejskiego w parku, I piętro

Wykład wygłosi Adam Żywiczyński, miejski konserwator zabytków w Suwałkach, długoletni kierownik Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie, Oddział w Ełku, znawca architektury i urbanistyki Mazur i Suwalszczyzny.

W 1879 roku uruchomiono kolejowe połączenie z Wystruci do Ełku, prowadzące przez Gołdap i Olecko. W kolejnych latach, do wybuchu pierwszej wojny światowej, z Olecka można było dojechać pociągiem do Kruklanek i Raczek. Z początkiem XX wieku pojawiła się sukcesywnie rozbudowywana kolej wąskotorowa łącząca Olecko i inne miasta Mazur z okolicznymi wsiami.

Pojawienie się kolei żelaznej we Wschodnich Prusach wywarło wpływ na życie gospodarcze i socjalne krainy. Zmieniło jej oblicze krajobrazowe, architektoniczne, otworzyło na świat, co niosło szanse i zagrożenia.

Zapraszamy.


1 2 >>