Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

Uwaga

>> Uwaga

W miesiącach lipiec-sierpień
BIBLIOTEKA CZYNNA
wtorek-piątek - 10.00-18.00
sobota - 8.00-14.00
W poniedziałki BIBLIOTEKA NIECZYNNA


Wakacyjny konkurs plastyczny

>> Wakacyjny konkurs plastyczny

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym!

Lato z biblioteką

>> Lato z biblioteką

Czy deszcz, czy słońce – w wakacje nie musisz się nudzić!
Lato z biblioteką

Wtorek - piątek od godz. 10.00 do 18.00
Sobota od godz. 8.00 do 14.00

w naszej bibliotece czekają na Was:
• Nowe, ciekawe książki.
• Interesujące gry planszowe i logiczne
• Świat bajkowych kolorowanek,
• Puzzle,
• Komputery, tablety i Internet
• Konkurs plastyczny pt.: „Moje wakacje”

W każdą środę o godz. 11.00 pod hasłem:
DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM
wybieramy
Mistrza Głośnego Czytania
***
Do podróżowania z książką oferujemy sympatyczny kącik w zaciszu działu dziecięco-młodzieżowego, w którym wygodne pomidorowe pufy zachęcają do wyciszenia i spędzenia miłych chwil w bibliotece.
W naszej ofercie znaleźć można także czasopisma: Kubuś Puchatek, Świerszczyk, Cogito, Victor Junior.
Dysponujemy wszelkimi artykułami plastycznymi (mazaki, kredki, pastele, farbki , plastelina, wycinanki, bibuła) dzięki którym każde dziecko będzie mogło zamienić się na kilka chwil w artystę i stworzyć swoje małe dzieło i uczestniczyć w konkursie „Moje wakacje” (regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki www.przystanek.pl/biblioteka)
Możecie spędzić czas nie tylko samotnie z książką w ręku, ale także odwiedzić nas w grupie i sięgnąć po ciekawe gry. Posiadamy między innymi: Kalambury, Bystre Oczko, Warcaby, Rummikub i Scrabble, a dla dzieci lubiących zabawę i śmiech polecamy Wygibajtusa.
Jeżeli lubisz kolorować – polecamy wiele pięknych kolorowanek, które zawsze znajdziecie na stolikach o każdej porze w godzinach pracy biblioteki.
W każdą środę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na mistrza głośnego czytania. Co tydzień wybieramy nowego mistrza. Atrakcyjne nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy!!!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO MOJE WAKACJE

71-lecie powstania biblioteki

>> 71-lecie powstania biblioteki

17 maja 2017r. odbyła się uroczystość z okazji 71 rocznicy powstania naszej biblioteki. Wzięły w niej udział bibliotekarki pracujące w bibliotekach publicznych i szkolnych naszego powiatu. Gościliśmy między innymi panie z bibliotek publicznych w: Kowalach Oleckich, Sokółkach, Stożnem, Wieliczkach oraz szkolnych z: SP nr 3, SP nr 1, Zespołu Szkół w Siejniku, Gimnazjum nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Olecku, ZST w Olecku, ZSLiZ w Olecku oraz OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku. Tematem przewodnim spotkania była owocna, wieloletnia współpraca naszej biblioteki z Biblioteką Pedagogiczną. Obecni dyrektorzy placówek, pani Elżbieta Domasik (Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku) oraz Radosław Skrodzki (Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate") uroczyście wprowadzili wszystkich uczestników w tematykę spotkania. Wspomnienia z minionych lat, dylematy dotyczące poziomu czytelnictwa oraz burzliwe dyskusje o plusach i minusach zawodu bibliotekarza wypełniły salę na kilka godzin.
galeria

Palmy wielkanocne

>> Palmy wielkanocne

6 kwietnia - Palmy Wielkanocne godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty pt. "Palmy Wielkanocne" Warsztaty poprowadzi Pani Jadwiga Wasilewska. Na warsztatach będziemy mogli własnoręcznie przygotować Wielkanocną Palmę. Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

1 2 3 4 >>