Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

Uwaga

>> Uwaga

W miesiącach lipiec-sierpień
BIBLIOTEKA CZYNNA
wtorek-piątek - 10.00-18.00
sobota - 8.00-14.00
W poniedziałki BIBLIOTEKA NIECZYNNA


2 września - Narodowe Czytanie

>> 2 września - Narodowe Czytanie

W sobotę 2 września 2017 roku odbędzie się szósta edycja Akcji Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
W tym roku akcja będzie miała miejsce w parku miejskim na tyłach budynku Urzędu Stanu Cywilnego, Plac Wolności 1, w godzinach 11.00- 13.00.
Organizatorzy zapraszają do wspólnego czytania wszystkich chętnych: władze miasta, przedstawicieli instytucji, uczniów i nauczycieli. Zainteresowanym przekazane zostaną wybrane fragmenty sztuki. Mile widziane będą stroje i rekwizyty z epoki!
„Narodowe Czytanie” to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.
Z uwagi n sprawy organizacyjne zwracamy się z prośbą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 23.08.2017r.
Będzie nam miło jeśli zechcą Państwo wziąć udział w tegorocznej akcji.
Liczymy na Państwa Obecność!

Kontakt:
Katarzyna Jeżewska tel. 87-731-40-04, 503-155-007, biblioteka@przystanek.pl
Agnieszka Makarewicz 87-523-93-53, 665-456-822, biblioteka_olecko@op.pl

Wakacyjny konkurs plastyczny

>> Wakacyjny konkurs plastyczny

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wakacyjnym konkursie plastycznym!

Lato z biblioteką

>> Lato z biblioteką

Czy deszcz, czy słońce – w wakacje nie musisz się nudzić!
Lato z biblioteką

Wtorek - piątek od godz. 10.00 do 18.00
Sobota od godz. 8.00 do 14.00

w naszej bibliotece czekają na Was:
• Nowe, ciekawe książki.
• Interesujące gry planszowe i logiczne
• Świat bajkowych kolorowanek,
• Puzzle,
• Komputery, tablety i Internet
• Konkurs plastyczny pt.: „Moje wakacje”

W każdą środę o godz. 11.00 pod hasłem:
DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM
wybieramy
Mistrza Głośnego Czytania
***
Do podróżowania z książką oferujemy sympatyczny kącik w zaciszu działu dziecięco-młodzieżowego, w którym wygodne pomidorowe pufy zachęcają do wyciszenia i spędzenia miłych chwil w bibliotece.
W naszej ofercie znaleźć można także czasopisma: Kubuś Puchatek, Świerszczyk, Cogito, Victor Junior.
Dysponujemy wszelkimi artykułami plastycznymi (mazaki, kredki, pastele, farbki , plastelina, wycinanki, bibuła) dzięki którym każde dziecko będzie mogło zamienić się na kilka chwil w artystę i stworzyć swoje małe dzieło i uczestniczyć w konkursie „Moje wakacje” (regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki www.przystanek.pl/biblioteka)
Możecie spędzić czas nie tylko samotnie z książką w ręku, ale także odwiedzić nas w grupie i sięgnąć po ciekawe gry. Posiadamy między innymi: Kalambury, Bystre Oczko, Warcaby, Rummikub i Scrabble, a dla dzieci lubiących zabawę i śmiech polecamy Wygibajtusa.
Jeżeli lubisz kolorować – polecamy wiele pięknych kolorowanek, które zawsze znajdziecie na stolikach o każdej porze w godzinach pracy biblioteki.
W każdą środę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na mistrza głośnego czytania. Co tydzień wybieramy nowego mistrza. Atrakcyjne nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy!!!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO MOJE WAKACJE

71-lecie powstania biblioteki

>> 71-lecie powstania biblioteki

17 maja 2017r. odbyła się uroczystość z okazji 71 rocznicy powstania naszej biblioteki. Wzięły w niej udział bibliotekarki pracujące w bibliotekach publicznych i szkolnych naszego powiatu. Gościliśmy między innymi panie z bibliotek publicznych w: Kowalach Oleckich, Sokółkach, Stożnem, Wieliczkach oraz szkolnych z: SP nr 3, SP nr 1, Zespołu Szkół w Siejniku, Gimnazjum nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Olecku, ZST w Olecku, ZSLiZ w Olecku oraz OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku. Tematem przewodnim spotkania była owocna, wieloletnia współpraca naszej biblioteki z Biblioteką Pedagogiczną. Obecni dyrektorzy placówek, pani Elżbieta Domasik (Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku) oraz Radosław Skrodzki (Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate") uroczyście wprowadzili wszystkich uczestników w tematykę spotkania. Wspomnienia z minionych lat, dylematy dotyczące poziomu czytelnictwa oraz burzliwe dyskusje o plusach i minusach zawodu bibliotekarza wypełniły salę na kilka godzin.
galeria

1 2 3 4 >>