Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

>> Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku i Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku organizują konkurs plastyczny pod tytułem „Ja czytam, ty czytasz, my czytamy – album z ulubionych książek’.
Zadanie konkursowe, w zależności od kategorii wiekowej, polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki i/lub stworzeniu ilustracji do ulubionej książki. Ważne jest, aby autor zawarł w pracy interpretację treści, nie naśladując istniejącej publikacji.
Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac upływa 27 listopada 2017 r.
Szczegóły na stronie internetowej www.przystanek.pl

Tu do pobrania regulamin konkursu i karta zgłoszenia

Konkurs recytatorski

>> Konkurs recytatorski

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 0-VII z gminy Olecko i powiatu oleckiego. Zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:
- kategoria I - klasy 0-II
- kategoria II – klasy III-IV
- kategoria III - klasy V-VII

Zgłoszenie do udziału w konkursie należy dostarczyć na załączonym formularzu (do pobrania na stronie: http://www.przystanek.pl/biblioteka.html) do 3 listopada 2017 roku na adresy: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6, biblioteka@przystanek.pl lub Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku, ul. Armii Krajowej 30.
Szczegóły w załączonych plikach.

Karta zgłoszenia
Regulamin konkursu

5 października - Milion przygód z książką

>> 5 października - Milion przygód z książką

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza na zajęcia pt.
„Milion przygód z książką”
Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 16:00

Wspólnie zakładamy Klub Poszukiwaczy Przygód
czekają nas:
- zabawy literackie
- wspólne czytanie
- inscenizacje bajek
- podróże po świecie książki
Spotkanie organizacyjne 5 października 2017 r., godz. 16:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka, ul. Kopernika 6

18 października - spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

>> 18 października - spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

17.00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Pisarka i poetka, autorka książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść - Głodna kotka - trafiła do księgarń w 2000 roku. Wydany rok później Teren prywatny wygrał konkurs „Dziennik polskiej Bridget Jones" Wydawnictwa Zysk i S-ka i znalazł się na liście bestsellerów „Rzeczpospolitej". Kolejne książki: Prowincja (2002), Gobelin (2002), W górę rzeki (2003), Niebieski autobus (Wyd. I: 2004) i Hermańce (W.A.B., 2008) cieszyły się nie mniejszą popularnością. Wkrótce nakładem W.A.B. ukaże się nowa powieść, "Ukrainka". Jej powieść dla nastolatek Buba wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni” i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003”, Pozłacana rybka dostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a Kolorowy szalik nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości. Więcej o spotkaniu tutaj...

Uwaga

Olga Rudnicka odwołała spotkanie z powodów osobistych. :( :(
Przepraszamy i zapraszamy na spotkanie w drugiej połowie października z Barbarą Kosmowską.
Dokładny termin wkrótce.

1 2 3 4 5 >>