Biblioteka

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności MPBP

28 lutego – spotkanie autorskie z Weroniką Koloszewską

>> 28 lutego – spotkanie autorskie z Weroniką Koloszewską

godz. 16:30, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6

Zapraszamy na spotkanie z poezją Weroniki Koloszewskiej.
Podczas spotkania - promocja książki „Życie w wierszu trwa”.

Notka o autorce
Weronika Koloszewska - Podlasianka z pochodzenia, od wielu lat mieszka na Mazurach, a od 15 w Olecku. Dzieciństwo i młodość spędziła w powiecie gołdapskim, ale z Mazurami związana na całe życie. Z zawodu dziewiarka, zajmuje się rękodzielnictwem, twórca ludowy, projektantka.
Właściwie od dzieciństwa swoją wrażliwość na świat wyraża w poezji, wiersze o miłości, religijne, patriotyczne, dedykacje sercem pisane oraz wiersze egzystencjonalne to najczęściej poruszane tematy w jej twórczości. Oddzielną część stanowią bajeczki pisane dzieciom, zabawne i pouczające. W jej wierszykach można odnaleźć elementy melancholii, humoru, satyry...

Ferie w Bibliotece

>> Ferie w Bibliotece

W programie:
25.01.(środa) - „Śnieżne płatki”, prowadzi Jadwiga Wasilewska
27.01. (piątek) - „Biżuteria z koralików, prowadzi Regina Biziewska
1.02. (środa) - „Tworzenie ramek do zdjęć, prowadzi Jolanta Sawicka
3.02. (piątek) - BAL KARNAWAŁOWY, wodzirej Bożena Gałązka
Zapraszamy

17 stycznia 2017 r. - Wieczór kolęd

>> 17 stycznia 2017 r. - Wieczór kolęd

godz. 16:30, Biblioteka

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Zespół Folklorystyczny SEDRANIANKI zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na "Wieczór kolęd", który poprowadzi Zespół Folklorystyczny SEDRANIANKI.

W programie:
- wspólne śpiewanie kolęd
- zwyczaje Bożonarodzeniowe
- słodki poczęstunek

Czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

POECI SĄ WŚRÓD NAS

>> POECI SĄ WŚRÓD NAS

Zadowoleni z powodzenia cyklu „Artyści są wśród nas” postanowiliśmy go kontynuować.
Tym razem chcemy zaprosić wszystkich olecczan (i nie tylko) do pokazania ich twórczości poetyckiej. Spotykamy się pod hasłem „Poeci są wśród nas”. Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy piszą przed snem, z powodu miłości, podczas spaceru nad jeziorem czy zabawy z wnukami…
Jeśli posiadacie Państwo wiersze swojego autorstwa, którymi chcielibyście podzielić się z mieszkańcami naszego miasta – nie chowajcie ich do szuflady. Skierujcie swe kroki do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku! Bądźcie częścią poetyckich spotkań, ofiarujcie „część siebie” dla cyklu „Poeci są wśród nas”.

Zapraszamy na Rummikub

>> Zapraszamy na Rummikub

W czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku w każdy czwartek spotykają się miłośnicy gry logicznej, Rummikub. Spotkania odbywają się w przyjaznej, wesołej atmosferze. Zrzeszamy ludzi w każdym wieku - dzieci, młodzież, dorosłych. Ostatnio mistrzem okazał się nasz „nowy nabytek”, 6-letni Antoś. Bardzo nas cieszy to, iż przychodzą do nas nawet tak młodzi czytelnicy.
Od marca rozpoczęliśmy wielki turniej. Odbyły się już dwa spotkania, ale nadal czekamy na nowych graczy, którzy chcą sprawdzić swoje siły z „weteranami”.
Zapraszamy serdecznie do czytelni w każdy czwartek na godz. 16.00.
więcej o spotkaniach i fotografie - tutaj...

1 2 3 >>