Kino

 

Ekobilet Kino Szkoła SKSiL PISF Sieć Polskich Kin Cyfrowych

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

KADR - KADR 2017

31 sierpnia 2017 - Mężczyzna imieniem Ove

>> 31 sierpnia 2017 - Mężczyzna imieniem Ove

Stetryczały sześćdziesięciolatek nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Pojawienie się nowych sąsiadów wywraca jego świat do góry nogami.

27 lipca - AZYL

>> 27 lipca - AZYL

27 lipca, godzina: 19:00
AZYL- KADR (2D) (USA, Biograficzny/Dramat, napisy od lat 15)
Bilet: 10 złreżyseria: Niki Caro,
scenariusz: Angela Workman
czas trwania: 2 godz. 6 min.

Krótki opis
W ramach KADR w tym miesiącu obejrzymy film pt. AZYL. Jest to poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich.

Mój Anioł

>> Mój Anioł

Angel cierpi na niezwykłą przypadłość - jest niewidzialny. Poznaje niewidomą Madeleine, a między nimi rodzi się uczucie.

Maria Skłodowska-Curie

>> Maria Skłodowska-Curie

Naukowiec i podwójna laureatka nagrody Nobla pokazana również jako żona i matka.

Nauczycielka

>> Nauczycielka

Czechosłowacja, wczesne lata 80. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie. Oskarża nauczycielkę panią Drazděchovą o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami.

1 2 >>