Kino

 

Ekobilet Kino Szkoła SKSiL PISF Sieć Polskich Kin Cyfrowych

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Repertuar

 Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ - 15 lecie Wajda School & Studio

16 marca,   godzina: 11:00

Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ - 15 lecie Wajda School & Studio ()

Bilet: 5 zł

Krótki opis
W ramach festiwalu zaprezentujemy w dniu 16 marca o godz. 11:00 sześć filmów dokumentalnych, a w dniu 17 marca o godz. 19:00 koncert - Limboski. Swoisty Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy - film dokumentalny. W ramach obchodów 15-lecia Szkoły Filmowej założonej przez Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego planowana jest obecność Wajda Studio na najważniejszych festiwalach w Polsce (w tym Off Camera, Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Filmowy w Gdyni, czy Młodzi i Film w Koszalinie) jak również zagranicą (m. in La Rochelle Film Festival, Karlovy Vary, czy IDFA w Amsterdiamie). W ramach projektu powstanie także jubileuszowe wydawnictwo DVD, które stanowić będzie podsumowanie dotychczasowych działań produkcyjnych i edukacyjnych szkoły. Lista wybranych filmów dokumentalnych podczas Festiwalu filmu PATRZ WIĘCEJ: * Koniec Świata, reż. Monika Pawluczuk * Kiedy będę ptakiem, reż. Monika Pawluczuk * Paparazzi, reż. Piotr Bernaś * Ślimaki, reż. Grzegorz Szczepaniak * Trampkarze, reż. Marcin Filipowicz * Niewiadoma Henryka Fasta, reż. Agnieszka Elbanowska

LIMBOSKI SOLO VS DAVID BOWIE

17 marca,   godzina: 19:00

LIMBOSKI SOLO VS DAVID BOWIE (KONCERT)

Bilet: 20zł

Krótki opis
Limboski od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości - zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą - wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu. W 2010 roku nagrał płytę "Cafe Brumba" z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w "Tribute to Georgie Buck", dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu "Must be the music" - wykonanie utworu "Czarny Otello" zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album "One Man Madness" . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta "W trawie. I inne jeszcze młode", której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

Pełnia życia

Premiera kinowa: 2 lutego 201818 marca, godz. 16:00 (2D napisy),

Pełnia życia ( Biograficzny/Dramat/Romans od lat 12)

Bilet: normalny - 14 zł
          ulgowy - 12 zł
reżyseria: Andy Serkis,
czas trwania: 1 godz. 57 min.

Krótki opis
Młody, pełen życia mężczyzna zapada na chorobę, która powoduje paraliż.
więcej...

Gra o wszystko

Premiera kinowa: 5 stycznia 201818 marca, godz. 18:30 (2D napisy),

Gra o wszystko (Biograficzny/Dramat od lat 15)

Bilet: normalny - 14 zł
          ulgowy - 12 zł
reżyseria: Aaron Sorkin,
czas trwania: 2 godz. 20 min.

Krótki opis
Była narciarka Molly Bloom zakłada najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Pewnego dnia do drzwi bohaterki pukają agenci FBI.
więcej...

Kobiety mafii

Premiera kinowa: 22 lutego 201823 marca, godz. 16:30 (2D)
23 marca, godz. 19:00 (2D)
24 marca, godz. 16:30 (2D)
24 marca, godz. 19:00 (2D)
25 marca, godz. 16:30 (2D)
25 marca, godz. 19:00 (2D),

Kobiety mafii ( Sensacyjny od lat 15)

Bilet: normalny - 14 zł
          ulgowy - 12 zł
reżyseria: Patryk Vega,
czas trwania: 2 godz. 15 min.

Krótki opis
Bela, była funkcjonariuszka policji, dostaje od ABW zadanie rozpracowania szajki przestępczej handlującej narkotykami. Aby jej misja się powiodła, musi rozpocząć współpracę z mafią.
więcej...