Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Uwaga - nabór na wolny etat

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate” ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy
Operator urządzeń audiowizualnych
- obsługa sprzętu projekcyjnego w kinie (cyfrowego)

Forma zatrudnienia: umowa o pracę, l etat w trybie weekendowym.
Dokumenty należy składać w terminie: do 23 marca do godz. 11:30 pod adres: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Plac Wolności 22 z dopiskiem „Operator urządzeń audiowizualnych”.
Informacja o wymaganiach i niezbędnych dokumentach

22 marca 2018 r. - warsztaty świąteczne w bibliotece

>> 22 marca 2018 r. - warsztaty świąteczne w bibliotece

godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku zaprasza wszystkich chętnych na WARSZTATY ŚWIĄTECZNE - Wielkanocne jajka decoupage. Warsztaty poprowadzi Pani Małgorzata Pskowska.
Na warsztatach każdy uczestnik będzie mógł przygotować świąteczną pisankę tą ciekawą metodą!
Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

22 marca - spotkanie w OIH

>> 22 marca - spotkanie w OIH

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna, Plac Wolności 22, II piętro

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 22 marca (czwartek) o godzinie 17.00 na spotkanie ze Stefanem Marcinkiewiczem pt. „Jesteśmy razem z Wami Tow. Wiesławie”. Echa marca `68 w Gazecie Białostockiej . Wykład okolicznościowy 50 lat od Marca 1968 roku.
W czasie gdy przez Europę Zachodnią przetaczała się fala młodzieżowej rewolty, która we Francji w maju 1968 roku przybrała formę protestów społecznych, w Polsce w Polsce miała wymiar politycznego buntu. Od daty wydarzeń noszą one miano „Marzec 68”. Za tym określeniem kryją się przede wszystkim protesty po zdjęciu przedstawienia „Dziadów” w Teatrze Narodowym w reżyserii Kazimierza Dejmka i antysemicka nagonka, która zakończyła się wyjazdem z kraju kilkudziesięciu tysięcy obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. W odpowiedzi na zamieszki władza organizowała w całym kraju wiece popierające jej politykę. Echa wydarzeń marcowych słyszalne były na obszarach północno-wschodniej Polski. Z pozbawionych uniwersyteckich i urzędniczych elit mazurskich miasteczek płynęły do stolicy słowa poparcia dla antydemokratycznych działań rządu.
Dr Stefan Marcinkiewicz, doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, autor publikacji „Mityczna stolica Mazur. Miedzy Ełkiem a Lyck”, Ełk 2015; pracownik naukowy Katedry Socjologii Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zainteresowania badawcze dr Marcinkiewicza obejmują socjologię procesów migracyjnych, pamięć społeczną oraz socjologię regionu i społeczności lokalnych – Mazury, historyczne i współczesne, są terenem jego naukowej penetracji.
Zapraszamy

23 marca - wernisaż wystawy Janusza Klimaszewskiego

>> 23 marca - wernisaż wystawy Janusza Klimaszewskiego

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej sztuki im. A. Legusa

Janusz Klimaszewski (Teatr AGT) zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Teatr w Olecku jest”.

23 marca - spektakl Teatru AGT

>> 23 marca - spektakl Teatru AGT "Ławeczka"

godz. 19:00, sala teatru AGT

Zapraszamy na spektakl „Ławeczka”.
Występują: Agnieszka Popczyńska, Janusz Klimaszewski
Wstęp wolny

1 2 >>