Wydarzenia

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Aktualności

Konkurs ofert na obsługę gastronomiczną imprez

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zaprasza do udziału w konkursie ofert na wyłączność obsługi gastronomicznej imprez plenerowych w 2018 r.
1. Nazwa i termin imprezy:
- 25. „Przystanek Olecko” – 19-22 lipca 2018 r.
- IV Oleckie Święto Mleka i Miodu – 12 sierpnia 2018 r.
2. Teren imprezy: Olecko, Plac Wolności
3. Oferty należy składać do 23 lutego 2018 r. do godz. 12.00 osobiście w sekretariacie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, 19-400 Olecko, Plac Wolności 22 lub listem poleconym (decyduje data wpływu do Organizatora). W obu przypadkach powinien pojawić się dopisek - „Obsługa imprez plenerowych 2018”

Szczegóły tutaj...

22 lutego - spotkanie z Tadeuszem Radziwonowiczem

>> 22 lutego - spotkanie z Tadeuszem Radziwonowiczem

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 22 lu-tego (czwartek) o godzinie 17.00 na spotkanie z Tadeuszem Radziwonowiczem pt. „W drodze do Niepodległej. Suwalszczyzna: listopad 1918 - sierpień 1919”.
Mieszkańcy Marggrabowej oraz Prus Wschodnich z pewnością śledzili zmiany na powojennej mapie Europy. Wydarzenia za wschodnią granicą Cesarstwa Niemieckiego budziły jeśli nie niepokój, to na pewno zainteresowanie. Przegrana wojna, rewolucja w Rosji, niepodległościowe działania Polaków wróżyły wielkie zmiany. Co działo się na pobliskiej Suwalszczyźnie? Jak przebiegała zmiana przyna-leżności państwowej? Jakie były oczekiwania i nadzieje ludności z terenów zamieszkiwanych przez Polaków, Żydów, Litwinów, Rosjan?
Przodkowie obecnych mieszkańców Olecka witali 11 listopada 1918 roku z radością i obawami. Warto wiedzieć, co budziło nadzieję, a co napawało niepokojem. Jaki był przebieg wydarzeń na oddalonych od centrum kraju suwalskich rubieżach. Tadeusz Radziwonowicz jest dyrektorem Archiwum Państwowego w Suwałkach. Zajmuje się bada-niem historii miasta i Suwalszczyzny w XX wieku.
Zapraszamy
Olecka Izba Historyczna, Budynek Regionalnego Ośrodka Kultury, Plac Wolności 22, II piętro

22 lutego - KADR zaprasza - GNIEW

>> 22 lutego - KADR zaprasza - GNIEW

godz. 19:00, kino "Mazur"
GNIEW
czas trwania: 1 godz. 31 min.
gatunek:Dramat
kraj: Wielka Brytania
reżyser: Ludwig Shammasian
Wstęp 10 zł
Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

24 marca 2018 - V Olecki Jarmark Wielkanocny

>> 24 marca 2018 - V Olecki Jarmark Wielkanocny

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Oleckiej zaprasza do wzięcia udziału w V Oleckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 24 marca 2018 r. (sobota), w godz. 11.00-15.00 na rynku Placu Wolności w Olecku.
Wszystkich zainteresowanych wystawieniem swoich wyrobów prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub mailowe:
e-mail: biuro@lot.olecko.pl
tel. biura LOT Ziemi Oleckiej, Maria Dzienisiewicz – 514522014
tel. Wioletta Żukowska – 605107755
Agnieszka Lewandowska – (87) 520 20 59
do dnia 21 marca 2018 r.

Tu do pobrania formularz zgłoszeniowy

13 marca - Gratka dla nastolatka - przesłuchania wstępne

>> 13 marca - Gratka dla nastolatka - przesłuchania wstępne

Poniżej do pobrania informacja o Gratce oraz karta zgłoszenia

Karta zgłoszenia

Informacja o konkursie
Zgłoszenia: do dnia 9 marca 2018 r.

1 2 >>